• +48 (91) 43 37 240

VEPO5 – 15.06.2023

Dzień 26

Przedostatni dzień praktyk zawodowych.

Katarzyna Truszkowska z kierunku technik reklamy odbywa staż w firmie Hi Homes, która zajmuje się pośrednictwem w obrocie nieruchomości. Po blisko 50 minutowej podróży autobusem Kasia dociera do dzielnicy Marbelli Calahondy, gdzie mieści się biuro.

Firma oferuje mieszkania i apartamenty znajdujące się w Marbelli i okolicy na sprzedaż, a jej klientami są obywatele z całego świata. Kontakt z przyszłymi nabywcami nowego lokum odbywa się w dwóch językach: hiszpańskim i angielskim. To właśnie Kasia wita zainteresowanych nabyciem lokalu mieszkalnego w wymienionych dwóch językach, po czym przekierowuje ich do konkretnego agenta nieruchomości.

Do jej zadań zawodowych należy tworzenie  i zarządzanie kampanią reklamową firmy poprzez:

– tworzenie reklam do systemu reklamowego Google Ads, w tym opisy nieruchomości oferowanych przez biuro – tych Kasia zrobiła już 252.,

– tworzenie stron docelowych, czyli landing pages, a w szczególności pisanie tekstów i obróbka zdjęć – tu na swoim koncie ma ich Kasia 200,

– tworzenie reklam i komentarzy internetowych na media społecznościowe firmy.

– projektowanie i rebranding broszur reklamowych firmy.

Pracując pod nadzorem opiekuna stażu, pani Lary, nauczyła się pracy w programie – WordPress, programie służącym do projektowania, zarządzania danymi i przeformatowywania stron internetowych. Jak mówi Kasia „Podczas praktyk nauczyłam się dwóch nowych rzeczy: obsługi programu Google Ads i tworzenia landing pages. Google Ads to niezwykle skuteczny system przy kampanii reklamowej. Ma on wiele funkcji m.in. gdy zadasz konkretne pytanie np. o luksusowy apartament, to system przekieruje cię do biur nieruchomości, które takie lokale oferują w sprzedaży. A słowa – luksusowy apartament – pojawiają się właśnie na landing pages. Z kolei WordPress to dla mnie nowo poznany program. Jeszcze  nigdy nie pracowałam w tym programie , a jest bardzo przydatny przy tworzeniu nowych stron”.

Podczas stażu Kasia poznała wszystkich pracowników firmy. Jej otwartość, uśmiech i pracowitość wpisała się w atmosferę firmy. Za swą kreatywność i wydajność w tworzeniu nowych materiałów reklamowych firmy Kasia otrzymała najwyższe noty w ocenie opiekunki stażu pani Lary.

 

18 komentarzy

Napisz komentarz