• +48 (91) 43 37 240

VEPO5 – 16.06.2023

Dzień 27

16 czerwca 2023 – ostatni dzień praktyk zawodowych.

Zaledwie 15 minut zajmuje Natalii Grynfelder dojazd autobusem do pięciogwiazdkowego hotelu Alanda w którym odbywa staż.

Jej opiekunem podczas praktyki zawodowej jest dyrektor działu HR (z ang. Human Resources, zarządzania zasobami ludzkimi) pani Ana Lopez. Pani dyrektor zapoznała uczennicę z organizacją firmy, a także z czynnościami związanymi z twardym i miękkim HR.

Natalia wykonuje czynności w obu rodzajach HR.

Do jej obowiązków w ramach twardego HR należą zadania z zakresu kadr i płac. Praktykantka pomaga przy przygotowaniu umów o pracę, obliczaniu urlopów pracowników, ich absencji chorobowej, rejestruje urlopy, wynagrodzenia i rozliczenia podatkowe. Te ostatnie są polskimi odpowiednikami PIT-ów i nazywają się drukami 145. Pracując nad absencją chorobową pracowników tworzy wykresy, które służą opiekunce jej stażu do analiz. Natalia sortuje dokumentację wg działów zatrudnienia pracowników. Następnie skanuje i umieszcza kopie w programie administracyjnym. Dokumenty w wersji papierowej segreguje i umieszcza w indywidualnych teczkach osobowych pracowników firmy.

W ramach czynności z zakresu miękkiego HR praktykantka uczestniczy w rozmowach kwalifikacyjnych o pracę.

Praktykując w dziale finansowym Natalia księguje koszty związane z pobytem gości hotelowych, w tym ilość sprzedanych pokoi hotelowych i koszty za usługi dodatkowe.

Stażystka w celu pokazania pracy hotelu została na kilka godzin poproszona o pomoc w recepcji. Tu Natalia mogła wykazać się znajomością języka angielskiego w bezpośrednim kontakcie z gośćmi hotelowymi i pracownikami recepcji.

Przez cały okres praktyk Natalia jadła obiady wspólnie z pracownikami hotelu. Miała okazję posmakować wielu potraw kuchni hiszpańskiej z hotelowej restauracji takich jak: gazpacho, empanadas marisol, tortilla de patatas czy paella de marisco. Te smakołyki na długo pozostaną w jej pamięci.  

20 komentarzy

Napisz komentarz