• +48 (91) 43 37 240

VEPO5 – 22.05.2023

Dzień 2

Pierwszy dzień w zakładach pracy.

Już od wczesnych godzin porannych nasi stażyści pod opieką: Pani Katarzyny, Pani Carli, Panów Estebana i Pepe udali się do zakładów pracy. W trakcie przejazdu autobusami sprawdzili umiejętność korzystania z mobilnej aplikacji komunikacji miejskiej. Poznanie tras do miejsc staży ułatwi codzienne poruszanie się po Marbelli.

W każdym z miejsc odbywania staży nasi praktykanci zostali miło przyjęci.  Zapoznali się z personelem i  warunkami pracy.

A popołudniem odbyła się pierwsza lekcja hiszpańskiego z native speakerem, czyli hablante nativa.

21 komentarzy

 • Nikola Szyrwinska 22 maja 2023 at 13:29

  Moje miejsce pracy – wypożyczalnie rowerów, poznałam swojego pracodawcę oraz uczestniczyłam w pierwszej lekcji języka hiszpańskiego w Hiszpanii, lekcja była przeprowadzona w ciekawy sposób, który ułatwił mi utrwalenie wiedzy.

 • Weronika Lazinska 22 maja 2023 at 13:31

  Dzisiaj razem z Panią Carlą poznałam swoje miejsce pracy i poznałam pracodawcę. Zostałam przyjęta bardzo ciepło. Po obiedzie uczestniczyliśmy w lekcji hiszpańskiego, która pozwoliła mi przypomnieć sobie podstawowe słownictwo.

 • Natalia Szwarc 22 maja 2023 at 13:37

  Dojechałam do miejsca pracy autobusem i zapoznałam się z pracodawcą. Rozmowa była bardzo przyjemna. Opowiedział mi trochę o parku linowym, w którym będę pracować i zapowiedział plany na jutrzejszy dzień. Po powrocie uczyliśmy się poprzez różne gry i zabawy języka hiszpańskiego.
  Wszyscy są tutaj bardzo mili, a ja już nie mogę doczekać się jutra.

 • Martyna Dorocinska 22 maja 2023 at 14:07

  Dzisiaj pojechałam wraz z Panem Pepe do mojego zakładu pracy – parku linowego. Pokazał mi jak mam dojeżdżać komunikacją miejską. Poznałam się z pracodawcą – Panem Albą. Był on bardzo pozytywny i otwarty. Opowiedział mi na czym będzie polegała moja praca. Po powrocie uczestniczyłam w zajęciach z języka hiszpańskiego, które były prowadzone w formie gier i zabaw.

 • Daria Kowalska 22 maja 2023 at 17:11

  Dzisiaj zostałam zapoznana z opiekunem praktyk w moim miejscu stażu. Po obiedzie miałam lekcje z języka hiszpańskiego. Odbyliśmy także wycieczkę po mieście z Panią Katarzyną Dąbrowską. Oprowadziła nas ona po okolicznych placach i zabytkach. Pogoda po południu dopisywała.

 • Katarzyna Radlinska 22 maja 2023 at 17:14

  Poznaliśmy drogę do pracy, zapoznaliśmy się z pracowacami i dowiedzieliśmy się czym będziemy się zajmować.

  Wieczorem powitalny spacer po Marbelli, podczas którego, Pani Katarzyna Dąbrowska przybliżyła nam historię miasta.

  (jestem zakochana w niebieskich doniczkach)

 • Laura Smolnik 22 maja 2023 at 17:17

  Rano razem z Carlą- opiekunką, która odprowadziła mnie, odwiedziłam swoje miejsce praktyk. Hotel Sultan to wielki hotel czterogwiazdkowy. Jest przepiękny i bardzo ekskluzywny, a jego lokalizacja jest bardzo dobra, ponieważ mieści się przy głównej ulicy Marbelli. Francisco- dyrektor hotelu oprowadził mnie, pokazał całą cześć gastronomiczną oraz strefę spa. Poznałam również menadżera restauracji Antonia, który będzie moim opiekunem tam. Cała atmosfera tam panująca bardzo spodobała mi się.
  Po obiedzie mieliśmy lekcje hiszpańskiego z panią Kristiną podczas których graliśmy w różne gry po hiszpańsku. Następnie poszliśmy na spacer po okolicy wraz z panią Kasią, która opowiedziała nam trochę o historii Hiszpanii.

 • Julia Ranachowska 22 maja 2023 at 18:21

  Dzisiaj byłam na spotkaniu zapoznawczym w firmie, w której będę pracować. Po drodze pojawiły się małe problemy z transportem, ale wszystko zostało opanowane. Poznałam szefa, zobaczyłam całe biuro i dowiedziałam się jak będzie wyglądała moja praca. Po południu mieliśmy zajęcia z hiszpańskiego i zostaliśmy oprowadzeni po starym mieście.

 • Kinga Hein 22 maja 2023 at 18:25

  Dzisiaj osobiście zapoznałam się z drogą do miejsca stażu oraz poznałam mojego pracodawcę i organizację firmy. Po południowej lekcji hiszpańskiego, udaliśmy się na wycieczkę po starówce.

 • Katarzyna Truszkowska 22 maja 2023 at 18:27

  Dzisiejszego dnia udaliśmy się do naszych zakładów pracy zapoznać się z dokładną trasą, warunkami pracy i poznać pracodawców. Po południu odbyliśmy lekcje hiszpańskiego i udaliśmy się na spacer po starym mieście, aby dowiedzieć się więcej o miejscu w, którym jesteśmy.

 • Natalia Grynfelder 22 maja 2023 at 18:46

  Dzisiaj dowiedziałam się jak dojechać do miejsca pracy oraz poznałam mojego opiekuna stażu oraz organizację firmy. Następnie uczestniczyliśmy w lekcji hiszpańskiego, a potem udaliśmy się na starówkę.

 • Julia Gralak 22 maja 2023 at 18:46

  Dzisiaj rano odwiedziliśmy nasze miejsca pracy i mieliśmy okazję poznać osoby, z którymi będziemy pracować oraz organizację firmy. Na koniec dnia zrelaksowaliśmy się podczas spaceru uliczkami Marbelli.

 • Natalia Grynfelder 22 maja 2023 at 18:47

  Dzisiaj dowiedziałam się jak dojechać do miejsca pracy oraz poznałam mojego opiekuna stażu i swoje obowiązki. Następnie uczestniczyliśmy w lekcji hiszpańskiego, a potem poszliśmy na starówkę.

 • Jan Bak-Nowak 22 maja 2023 at 19:04

  Dzisiaj z samego rana wyruszyliśmy do naszych zakładów pracy. W firmie miło nas przyjęto i pokazano jakie będziemy pełnić funkcję. Po południu pani Katarzyna oprowadziła nas po Marbelli.

 • Jakub Domanski 22 maja 2023 at 19:05

  Rano odwiedziliśmy pracodawców z Panią Katarzyną. Poznaliśmy zakłady pracy oraz swoje obowiązki w firmach. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z hiszpańskiego, a po nich zwiedziliśmy starówkę. ez

 • Maja Tomala 22 maja 2023 at 19:05

  Dzisiaj od rana pracownicy firmy Practivista zaprowadzali nas do naszych zakładów pracy. Nauczono nas korzystać z komunikacji miejskiej. Wszyscy zapoznaliśmy się z firmami, w których będziemy mieli praktyki. Po obiedzie odbyła się lekcja języka hiszpańskiego z native speakerem, podczas której uczyliśmy się poprzez różne gry.

 • Aleksandra Urbala 22 maja 2023 at 19:05

  Dzisiaj zostaliśmy zaprowadzeni do zakładów pracy, gdzie poznaliśmy naszych pracodawców, strukturę firmy oraz swoje obowiązki. Po obiedzie odbyła się pierwsza lekcja hiszpańskiego. Przed kolacją pani Katarzyna Dąbrowska oprowadziła nas po okolicy, opowiadając o historii Hiszpanii.

 • Zuzanna Jaroszynska 22 maja 2023 at 19:26

  W pierwszym dniu praktyk odwiedziliśmy zakłady pracy i poznaliśmy naszych opiekunów oraz zasady organizacji firmy i przepisy BHP. Po południu uczestniczyliśmy w pierwszej lekcji Hiszpańskiego, a następnie udaliśmy się na zwiedzanie starego miasta.

 • Nikola Korzynek 22 maja 2023 at 19:56

  Dzisiaj rano poznałam drogę na miejsce stażu. Następnie miałam spotkanie z pracodawcą, poznałam całą firmę. Po obiedzie była lekcja hiszpańskiego, a później spacer po starówce.

 • Marta Stolowska 22 maja 2023 at 21:15

  W tym dniu odbyła się nasza pierwsza wizyta w zakładach pracy. Pani Katarzyna pokazała nam drogę do pracy, gdzie przełożona przekazała nam, co będziemy robić podczas praktyk. Po powrocie odbyła się lekcja hiszpańskiego, na której uczyliśmy się grając w różne gry. Wieczorem całą grupą wyszliśmy na spacer po mieście, podczas którego pani Katarzyna opowiedziała nam o historii Marbelli.

Napisz komentarz