• +48 (91) 43 37 240

VEPO5 – 25.05.2023

Dzień 5

W czwartkowy poranek powitały nas ciepłe promienie słoneczne. A gdy za oknem aura sprzyja to łatwiej podjąć nowe wyzwania.

I tak kolejny dzień nasi stażyści doskonalą swoje umiejętności.

Kierunek ekonomia: czynności związane z prowadzeniem spraw kadrowych,

Kierunek turystyka: organizacja i rozliczenie usługi turystycznej oraz obsługa klienta korzystającego z niej,

Kierunek reklama: projektowanie oraz wykonanie środków reklamowych,

Kierunek logistyka: organizowanie prac związanych z procesem logistycznym w łańcuchach dostaw oraz organizowanie prac związanych z gospodarką magazynową i zapasami,

Kierunek hotelarstwo: przygotowanie i serwowanie śniadań (posiłków).

Aklimatyzacja w miejscach pracy przebiega bez zakłóceń. 

Popołudnie to konwersacja w językach hiszpańskim i angielskich podczas lekcji z Cristiną.

Gdy już wywiążemy się ze swoich obowiązków służbowych to „ładujemy akumulatory życiowe” promieniami słonecznymi i odkrywamy tutejsze mercado, czyli sklepy z lokalnymi przysmakami.

18 komentarzy

 • Aleksandra Urbala 25 maja 2023 at 14:12

  Dzisiaj, po rozładowaniu porannej dostawy, pojechałam z Carlosem na obrzeża miasta rozwozić paczki. Wróciliśmy do biura, żeby załadować więcej przesyłek, a następnie udaliśmy się do miasteczka Ojén w górach, przez co zostałam w pracy ponad godzinę dłużej. Po powrocie pomogłam jeszcze wyładowywać dwie dostawy.

 • Martyna Dorocinska 25 maja 2023 at 15:09

  Dzisiaj dzień zaczęłam zgodnie z rutyną : rozwieszanie drabinek oraz rozwieszanie uprzęży na stalowe linki. Następnie zbierałam śmieci pozostawione przez klientów w lesie. Gdy nadeszła fala dzieci ubierałam je w uprzęże, aby mogły bezpiecznie korzystać z tras. Uczestniczyłam także w przygotowaniu ich do wejścia na wysokości, pomagając im zaczepiać karabińczyki na magnes. Przez cały dzień uśmiech nie schodził mi z twarzy, wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe oraz również uśmiechnięte. Mimo bariery językowej robiły wszystko, aby się ze mną porozumieć. Ta praca sprawia mi dużo radości, mimo, że jest fizyczna i często wracam zmęczona, czuję , że codziennie nabieram nowych doświadczeń od innych współpracowników.

 • Natalia Szwarc 25 maja 2023 at 15:19

  Zanim otworzyliśmy park linowy, rozłożyliśmy drabiny, aby odwiedzający mieli jak wspinać się po drzewach. Następnie rozwiesiliśmy potrzebne nam około 170 uprzęży. Park odwiedziło bardzo dużo dzieci, dlatego mieliśmy dzisiaj wiele pracy. Czas jednak minął szybko, może nawet za szybko, gdyż dzieci były naprawdę urocze, przez co praca przebiegała przyjemnie. Gdy założyliśmy im uprzęże, niektórzy ze współpracowników wyjaśnili mechanizm uprzęży, gdyż jest on dosyć skomplikowany. Jest to bowiem system na megnes, inny niż w Polsce. Gdy dzieci zaczęły same pokonywać przeszkody na różnych trasach w parku, ja zaczęłam kontrolować czy wszyscy prawidłowo pokonują trasy. Często pojawiały się problemy z klipsami, gdyż nie zawsze dzieci pamiętały, aby przyczepić je do magnesu. Każdemu służyłam pomocą.

 • Jakub Domanski 25 maja 2023 at 16:05

  Dzisiaj projektowałem posty na Instagram.

 • Jan Bak-Nowak 25 maja 2023 at 16:05

  Dzisiaj od samego rana rozwoziłem paczki. Po południu pomagałem w obsłudze klientów.

 • Nikola Szyrwinska 25 maja 2023 at 16:28

  Dzisiaj prace zaczęłam od zamontowywania uchwytów na kosze do rowerów. Odpakowywałam pozostałe nowe rowery, oraz obsługiwałam klientów. Dzień był bardzo pracowity, lecz nauczyłam się wiele nowych rzeczy.

 • Natalia Grynfelder 25 maja 2023 at 17:44

  Dzisiaj pracę zaczęłam od robienia wykresów i tabelek w excelu. Dotyczyły one dni absencji chorobowej, kosztów oraz ilości sprzedanych pokojów. Następnie pochowałam dokumenty do indywidualnych teczek pracowników.

 • Maja Tomala 25 maja 2023 at 17:48

  Dzisiaj, w 4 dzień pracy, od rana pracowałam nad blogiem o architekturze w Marbelli. Cały dzień czytałam różne artykuły w internecie, dzięki czemu dowiedziałam się wielu rzeczy o historii miasta i budynków w nim.

 • Marta Stolowska 25 maja 2023 at 17:55

  Dziś w pracy nauczyłam się przyjmować nowe towary do magazynu. W tym celu używałam skanera kodów kreskowych, którego funkcje cały czas poznaję.

 • Zuzanna Jaroszynska 25 maja 2023 at 18:06

  W kolejnym dniu praktyk nauczyłam się przyjmować do magazynu dostawę. Wprowadzałam zapasy do systemu oraz sprawdzałam, czy zgadza się ilość zamówionych towarów. Robiłam to używając skanera kodów kreskowych.

 • Kinga Hein 25 maja 2023 at 18:19

  Dzisiaj pracowałam z programem excel zapisując nieobecności pracowników za ostatnie miesiące.

 • Katarzyna Radlinska 25 maja 2023 at 18:23

  Na początku dnia moja współpracowniczka, Mirena zleciła mi zrobienie reasearchu na temat Marbelli i stworzenie paru projektów koszulek reprezentujących miasto. Wywiązałam się z zadania, po czym pomagałam podczas druku kuponów na festiwal, oraz tłumaczeniu wizytówki dla klienta na język angielski.

  Po pracy zaliczyłam razem z grupą naszych dziewczyn spacer po pięknej Hiszpanii w towarzystwie pięknych dziewczyn.

 • Nikola Korzynek 25 maja 2023 at 18:40

  Dzisiaj znowu robiłam to samo co poprzednio, czyli księgowanie płatności. Jutro już skończę to zadanie, ponieważ jestem już na 8 stronie z 9. Jestem bardzo ciekawa jakie zadanie będzie następne.

 • Julia Ranachowska 25 maja 2023 at 18:45

  Dzisiaj zajmowałam się sortowaniem dokumentów do segregatorów i zapisywaniem ich w Excelu. Po pracy zjadłam obiad i opalałam się na plaży.

 • Daria Kowalska 25 maja 2023 at 19:50

  Dzisiejszego dnia podczs pracy w hotelu w dziale housekeepingu nauczyłam się kolejnych słów i zdań po hiszpańsku. Czas tam spędzony minął mi szybko i pracowicie. Na zajęciach języka hiszpańskiego odbyliśmy grę, dzięki której lepiej poznaliśmy okolicę oraz nauczyliśmy się kolejnych zwrotów w języku hiszpańskim. Po pracy udaliśmy się na wspólny spacer korzystając z pogody.

 • Laura Smolnik 25 maja 2023 at 20:04

  Zaczęłam od takiego samego poranka jak zawsze, czyli serwowanie śniadań podczas którego musiałam podchodzić do gości i pytać się o ich numer pokoju. Później poszłam na bar, gdzie razem z Esthera robiłam drinki.

 • Katarzyna Truszkowska 25 maja 2023 at 21:29

  Dzisiejszego dnia kontynuowałam wykonywanie broszur reklamowych oraz poznałam nowych pracowników mojej firmy.

 • Weronika Lazinska 25 maja 2023 at 21:32

  Dzisiaj zajęliśmy się dokumentami i bardziej biurowymi aspektami pracy w wypożyczalni rowerów. Pomagałam przenieść dane klientów do systemu i szczegóły umów wypożyczenia. Po południu odbyła się kolejna gra integracyjna, tym razem terenowa, która pomogła nam w lepszym poznaniu okolicy, a również nauczyła wskazywania drogi po hiszpańsku.

Napisz komentarz