• +48 (91) 43 37 240

VEPO5 – 28.05.2023

Dzień 8

Niedzielny poranek przywitał nas drobnym deszczem. Jednak już po śniadaniu wyjrzało słońce więc postanowiliśmy zrobić wypad do Puerto Banus. Ruszyliśmy autobusem miejskim nr 1, by po 20 minutach znaleźć się na miejscu.

Już na wjeździe powitał nas blisko trzytonowy pomnik z brązu, czyli „Nosorożec w koronce” Salvadora Dali. Miasteczko słynie z pięknej i luksusowej przystani (mariny) dla łodzi motorowych, jachtów, katamaranów i skuterów wodnych. Białe domy stoją tuż przy nabrzeżu, a w ich oknach odbija się błękit morza. Puerto Banus to miejsce, do którego przybywają celebryci i międzynarodowe gwiazdy. Słynie z butików wiodących marek modowych, salonów jubilerskich, barów i restauracji. Po ulicach mkną najnowsze modele ekskluzywnych marek samochodów, a przy kei zacumowane są warte dziesiątki milionów euro łodzie motorowe i jachty. Miejsce to ściąga bogatych przedsiębiorców, członków rodzin królewskich i celebrytów.

Piękne plaże łączy promenada nadmorska otoczona śródziemnomorską roślinnością. Chętnie tu jeszcze wrócimy, by pospacerować bulwarem hiszpańskiego kurortu.

17 komentarzy

Napisz komentarz