• +48 (91) 43 37 240

VEPO5 – 29.05.2023

Dzień 9

Rozpoczynamy drugi tydzień staży zawodowych. Dziś po raz pierwszy część uczniów otrzymała do pracy lunch packi, by czas sjesty spędzić wspólnie z pracownikami. Ci, których firmy mieszczą się w pobliżu hostelu, udają się do niego na obiad. Po posiłku wracają jednak do swoich obowiązków w zakładach pracy. 

Opiekunki codziennie wizytują miejsca odbywania praktyk. Dzisiaj dotarły m.in. do Mai Tomali, która odbywa staż w firmie Oikos Magna – Arquitectura Proyectosy Construccion w dziale marketingu. Firma mieści się w ekskluzywnej, nowoczesnej dzielnicy willowej. Dojazd autobusem zajmuje około 7 minut oraz 15 minutowy spacerek. Nowoczesny budynek i biuro architektonicznie z samodzielnym miejscem ze sprzętem komputerowym to miejsce pracy Mai. Do jej zakresu obowiązków należy: tworzenie postów i relacji na Instagram firmy, utworzenie nowego bloga dotyczącego architektury Marbelli oraz wspomaganie nadzoru nad social mediami.

Umiejętności Mai i jej zaangażowanie zostały dostrzeżone przez pracodawców.  Już dziś dostała ofertę podjęcia pracy po skończeniu praktyk.

Temperatury dochodzą do 28 stopni Celsjusza i zaczynamy doceniać klimatyzację.  Biura, sklepy, nasze pokoje hotelowe, a także autobusy miejskie posiadają sprawnie działające urządzenia chłodzące.

Po obowiązkach można odpocząć spacerując bulwarem nadmorskim, gdyż od morza wieje przyjemna nadmorska bryza.

Tuż przed kolacją nastąpiło ogłoszenie wyników integracyjnej gry miejskiej. Trzem z sześciu grup udało się wykonać wszystkie zadania w wyznaczonym czasie. Nagrodą dla zwycięzców był 10 kg arbuz kupiony przez Panią Elę i Wioletę.

19 komentarzy

Napisz komentarz