• +48 (91) 43 37 240

VEPO5 – 30.05.2023

Dzień 10

W restauracji czterogwiazdkowego Aparthotelu Monarque Sultan odbywa staż Laura Smolnik, z kierunku hotelarstwo. Powitała nas ubrana w nieskazitelnym, zgodnym z dress codem, stroju. W trakcie rozmowy dowiedzieliśmy się, że białą koszulę i czarne spodnie ubiera dopiero po zjedzeniu śniadania.

Obsługa gości, a także konwersacja z pracownikami odbywa się w języku angielskim. Laura pracuje na sali restauracyjnej oraz za barem. Samodzielnie przygotowuje drinki. Podczas wizytacji szkolnych opiekunek praktyk oraz Pani Katarzyny Dąbrowskiej z Grupy Practivista Sociedad Limitada serwowała gościom hotelowym: pina coladę i truskawkowe smoothie. Korzystając z gastronomicznego ekspresu parzyła różnorodne  kawy, a także podawała posiłki do stolików.

Do obowiązków stażystki należy także obsługa programu komputerowego do zamawiania posiłków. Bardzo miło o Laurze wypowiada się Pani Esther, bezpośrednia opiekunka praktyk w hotelu. Współpracując z Laurą na jednej zmianie podkreśliła duże zaangażowanie i chęć do podejmowania nowych wyzwań przez uczennicę. Wysoka kultura osobista,  uśmiech  i otwarta postawa naszej stażystki przyjmowana jest z sympatią zarówno wśród gości hotelowych jak i współpracowników.

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że Laura jest rekordzistką w ilości zrobionych dziennie kroków. Przez osiem godzin w hotelu robi ich ponad 24 000.

17 komentarzy

Napisz komentarz