• +48 (91) 43 37 240

VEPO5 – 6.06.2023

Katarzyna Radlinska z kierunku technik reklamy odbywa praktykę w Copyrap oraz Bendit a Stampa. Dwie nazwy zakładów pracy, ponieważ dwie firmy mieszczą się w jednym pomieszczeniu i współpracują ze sobą. Kasia praktykuje w tej drugiej. Obie firmy mieszczą się bardzo blisko hostelu, z którego czas na dojście spacerem zajmuje zaledwie 10 minut.

Po zapoznaniu się z ofertą firmy, oraz urządzeniami i ich obsługą przystąpiła do pracy. Do jej codziennych czynności należy: przygotowywanie i formatowanie materiałów reklamowych do zadruku w tym kart menu do restauracji, zaproszeń komunijnych, urodzinowych, plakatów wyborczych, ulotek i wizytówek w programie Corel. Wektoryzuje obrazy z JPG czy PNG, by uzyskać spójny i estetyczny wygląd we wszystkich kontekstach. Poprawia projekty wizytówek i umieszczony na nich tekst tłumaczy na język angielski. Aktualizuje teksty na ulotkach np. cenniki. Obserwuje proces wydruku zamówień oraz laminuje. Przycina wydrukowane materiały papierowe gilotyną i binduje księgi dla klientów. Praktykantka zapoznała się z działaniem systemu zamówień firmy. Stworzyła projekty nadruków na koszulki reklamujące Marbellę, a także na kubki i czapki. Obsługuje firmowe social media przygotowując  posty, rolki i materiały reklamowe na firmowy Instagram.

Kasia wykonała usługę dla indywidualnego klienta poprawiając projekt logo. Przygotowana  wersja spodobała się i została zaakceptowana.

Od dziś miasto świętuje dni patrona Marbelli, w Barnabe. Niemały udział w tym wydarzeniu ma Kasia, która pomagała drukować kupony oraz bigowała i liczyła bilety na festiwal.

 

19 komentarzy

Napisz komentarz