• +48 (91) 43 37 240

VEPO5 – 7.06.2023

Dzień 19

Daria Kowalska z kierunku technik hotelarstwa trafiła na staż zawodowy do czterogwiazdkowego hotelu Lima. Dogodna lokalizacja hotelu w pobliżu promenady nadmorskiej oraz wysoki standard świadczonych usług ściągają rzesze turystów z całego świata.

Podczas ostatnich dwóch tygodni Daria pracowała w hauskeepingu oraz w restauracji.

Do jej obowiązków należało utrzymanie porządku i czystości w pokojach, czyli wymiana pościeli i ręczników, posłanie łóżek, umycie łazienek i podłóg, a także usunięcie śmieci z pokojowych koszy. Pomoc w pralni to obsługa przemysłowych pralek i suszarek, czyli pranie i suszenie pościeli, kołder, poduszek i ręczników wraz z prasowaniem i maglowaniem.

Podczas pracy w restauracji pomaga w przygotowaniu sali konsumenckiej dla gości poprzez nakrycie stolików, odpowiednie ułożenie naczyń i sztućców. Zbiera zamówienia od gości na posiłki i napoje. Obsługując gościa hotelowego szybko i sprawnie serwuje posiłki i napoje podczas śniadania i lunchu. Przyjmuje zamówienia na wybrane z menu dania i napoje. Po zjedzonym przez gości posiłku zbiera brudne naczynia. Obsługuje wyparzarkę do naczyń. Stojąc za kontuarem baru przygotowuje drinki, wina i koktajle. Nauczyła się również obsługi kasy.

Komunikacja z pracownikami i gośćmi hotelowymi odbywa się w języku angielskim. Daria podkreśla, że każdego dnia poznaje coraz więcej słówek i zwrotów w języku hiszpańskim. Stażystka próbuje komunikować się w tym języku, a dzięki miłym współpracownikom udaje się jej to coraz lepiej. Daria podkreśla, że hiszpańscy opiekunowie stażu są dla niej bardzo mili i wyrozumiali. Pracodawcy z kolei wychwalali Darii pracowitość i wysoką kulturę osobistą podczas wizytacji w hotelu Lima polskich opiekunek stażu pani Elżbiety Krawczyk i Wioletty Ryndak w towarzystwie oraz pani Katarzyny Dąbrowskiej z Grupo Practivista Sociedad Limitada.

Praca pracą, a my już nie możemy doczekać się kolejnych wieczornych obchodów święta miasta. Wczoraj późnym wieczorem oglądaliśmy spektakularny pokaz fajerwerków. W programie fiesty koncerty, pikniki, pokazy szkół tańca flamenco i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Miasto wystrojone w kolory. Daria przystrajała hotel w granatowo-białe kule, które zdobią jego markizy zewnętrzne. Jesteśmy pełni obaw o jutrzejszą pobudkę. Jak tu rano wstać po takich wieczornych atrakcjach? Przed nami kolejne dni tej hiszpańskiej ferii…

 

19 komentarzy

Napisz komentarz