• +48 (91) 43 37 240

VEPO5 – 8.06.2023

Dzień 20

Turystyki „na rowerach”

Nikola Szyrwińska i Weronika Łazińska z kierunku technik organizacji turystyki odbywają staż w wypożyczalniach rowerowych. Nikola w FaroBikes, a Weronika w Sunbikes Marbella.

Obie wypożyczalnie sprzętu jeżdżącego na dwóch kółkach oferują nie tylko rowery miejskie ale także rowery górskie, e-rowery (e, czyli akumulatorowe), hulajnogi, e-hulajnogi i wózki rowerowe dla dzieci, które są podczepiane do roweru osoby dorosłej. W ofercie wypożyczalni, w której praktykuje Weronika znajdują się wycieczki rowerowe z przewodnikiem. Wśród propozycji eskapad rowerowych znajdują się rajdy po mieście, wycieczki górskie, eskapady po okolicy np. do atrakcyjnej dzielnicy Marbelli Puerto Banus i wypady dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Obsługa klienta korzystającego z usługi turystycznej wymagała od Nikoli i Weroniki poznania walorów turystycznych Marbelli i okolicy na dwóch kółkach. Obie przemierzyły miejskie trasy rowerowe aby dotrzeć do Puerto Banus.  Zdobyte doświadczenie pomaga im podczas doradzania klientom w wyborze trasy.

Indywidualny kontakt z klientami wypożyczalni wymaga od dziewcząt umiejętności  komunikowania się w języku angielskim.  Zdarzyło się, że wypożyczającymi były osoby mówiące po niemiecku, polsku i hiszpańsku. Samodzielna obsługa wypożyczających została bardzo dobrze opanowana przez Nikolę i Weronikę.

Praktykantki nauczyły się wypełniać umowy wypożyczania sprzętu, obsługi komputerowego programu do ich wynajmu i księgowania. Do ich obowiązków należy także sprawdzanie danych na fakturach i ich opieczętowywanie.

Każdego dnia uczennice rozpoczynają pracę przygotowując miejsce pracy poprzez wystawienie rowerów i hulajnóg  przed sklep. Montują ruchome elementy rowerów tj. kosze i uchwyty. Dbają o utrzymanie sprzętu w czystości.

Stażystki pomagają przy dostawach nowych rowerów  odpakowując je i ustawiając w wyznaczonym przez pracodawcę miejscu.  

Atmosfera w pracy jest bardzo przyjemna. Dogodna lokalizacja przy promenadzie nadmorskiej sprawia, że zainteresowanie tą formą aktywności rekreacyjno-sportowej przez turystów jest bardzo duże. Dlatego też czas w pracy mija Nikoli i Weronice bardzo szybko.

Wieczorową porą Marbella jest interesująca. Spacer wąskimi uliczkami i oświetlonymi deptakami tuż obok restauracji i malutkich klimatycznych kawiarenek jest zachwycający. Zapachy perfum mijanych kobiet i mężczyzn, kroje i kolory sukienek pań oszałamiają. Tu życie zaczyna się dopiero po 22:00. To czas na zjedzenie kolacji wspólnie z rodziną w restauracji czy posiedzenie przy malutkim tapasie (przekąsce) w barze z przyjaciółmi. Bo bar to drugi dom Hiszpanów,  do którego wychodzą często ze znajomymi. Bardzo nam się podoba ta celebracja życia 🙂

 

17 komentarzy

Napisz komentarz