• +48 (91) 43 37 240

VEPO6 – 16.05.2024

Dzień 5 #Vepo 6

Jan Szczerba uczeń klasy III o profilu technik ekonomista w TOiZ wprowadzi nas w specyfikę swojej pracy.

Podczas obywania stażu zagranicznego Jan pracuje w biurze nieruchomości w  miejscowości San Pedro oddalonej o 15 min. jazdy autobusem od Marbelli.   

Dotychczasowe zadania i obowiązki Jana to: wyszukiwanie ofert mieszkaniowych dla klienta indywidualnego w Marbelli i okolicznych miejscowościach z uwzględnieniem przedziału cenowego i życzeń klienta, wystawianie ogłoszeń mieszkaniowych na portalach internetowych, dokonywanie zmian w treściach zamieszczonych ogłoszeń, tłumaczenie ogłoszeń z języka angielskiego na j. niemiecki i j. hiszpański przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, przygotowywanie faktur proforma, dokonywanie korekty faktury, a także zapoznanie się z obowiązującymi stawkami podatku VAT w Hiszpanii.

Kolejny dzień pracy za nami. Większość z nas przychodzi na obiad. Po zjedzeniu solidnego posiłku dziewczyny mają plan „naładować akumulatory” i poopalać się na leżakach w oczekiwaniu na warsztaty kulturowo-językowe. Pozostali postanowili odpocząć i zrobić zakupy w okolicznych sklepach.

Po południu spotkanie z Panią Paolą. Przygotowała ona dla nas nietypowe zadania. Każda z grup musi wykonać zadania na czas, polegające na odnalezieniu i sfotografowaniu rzeczy, miejsc i osób,  które znajdują się w najbliższej okolicy. Są to: odnalezienie dwóch domów w kolorze żółtym, zrobienie zdjęcia kelnerowi, zaśpiewanie piosenki w Parku Alameda, wykonanie zdjęć 3 rzeźbom Salvadora Dali, przymierzyć okulary w sklepie, odgadnąć jakie zwierzę kryje się w Plaza de la Victoria, przeprowadzić krótką konwersację w j. hiszpańskim.

Liderzy zwycięskich zespołów na umieszczonej poniżej fotorelacji.

Po wyczerpującej grze miejskiej zasłużony wypoczynek dla wszystkich. Podczas wyjazdu na staż zagraniczny uczestnicy #Vepo 6 mają także możliwość zintegrowania  i poznania się bliżej. Panowie zagrali w bilarda, piłkarzyki, a zespół mieszany damsko-męski w grę karcianą – uno.

O godz. 20.30 rozpoczyna się w hostelu kolacja. Po niej wytrwali grają jeszcze w bilarda, a pozostali uczestnicy odpoczywają i nabierają sił na kolejny dzień. 

 

16 komentarzy

Napisz komentarz