• +48 (91) 43 37 240

VEPO6 – 17.05.2024

Dzień 6 #Vepo 6        

„Piątek, piąteczek, piątunio” ………, a to oznacza, że pierwszy tydzień pracy już za nami. Aż trudno pojąć jak ten czas szybko mija.

Miłym akcentem w trakcie trwania pory obiadowej była informacja przekazana od Pani Katarzyny Dąbrowskiej, iż praca wykonywana przez naszego stażystę Bartosza Tylskiego została zauważona i doceniona przez pracodawcę. Bartek zebrał pochwały za sumienną i dobrze wykonywaną pracę. Gratulujemy i cieszymy się, że mamy tak solidnego praktykanta podczas trwającego #Vepo 6.

Pogodę w Marbelli mamy wyśmienitą, ponad 30 stopni Celsjusza każdego dnia. Po zakończonej pracy część z nas spędza czas aktywnie. Dziewczyny na zakupach lub leżakach chłoną witaminę D, a chłopcy i Julia …. „robią rzeźbę” w pobliskiej siłowni.

Pola Hrycyk uczennica III klasy na kierunku technik organizacji turystyki, jest bohaterką naszego wywiadu.

Pola pracuje w biurze podróży w miejscowości San Pedro. Podróż do pracy z hostelu odbywa się autobusem linii 13.

Do dotychczasowych obowiązków Poli należy: wyszukiwanie dla klientów indywidualnych lub grupowych – hiszpańskich lub zagranicznych, przewoźników lotniczych oraz możliwości zakwaterowania w destynacjach turystycznych na całym świecie. Pola najpierw wyszukuje loty na stronach internetowych, porównuje ceny i wymagania poszczególnych linii lotniczych odnoście ilości bagażu, czasu trwania lotu, ewentualnych przesiadek i czasu oczekiwania na kolejny lot, a także wyszukuje hotele położone jak najbliżej plaży z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klientów. Komunikacja w biurze podróży odbywa się w języku angielskim.

Popołudniowe warsztaty językowo-kulturowe dzisiaj z dwójką prowadzących: Panami Alberto i Enrique. Na początek lekka rozgrzewka, czyli test wiedzy ze znajomości miasta i jego historii, następnie dopasowywanie przysłów angielskich do odpowiedników hiszpańskich, a na końcu gra w kalambury. I to wszystko w dwóch językach angielskim i hiszpańskim.

Kolacja i obowiązkowa partyjka w bilarda. Trzeba przyznać, że trening czyni mistrza i Panowie coraz śmielej sobie radzą.

Nabieramy sił na jutro, gdyż czekać nas będzie całodniowa wycieczka. Dokąd? …… A o tym dowiecie się  jutro. 

 

16 komentarzy

Napisz komentarz