• +48 (91) 43 37 240

VEPO6 – 20.05.2024

Dzień 9  #Vepo 6

Miłym akcentem rozpoczynającego się tygodnia pracy była otrzymana pochwała od pracodawcy dla naszej stażystki Karoliny Kuczyńskiej z kierunku technik reklamy. Rolka na instagramie, którą dzisiaj nagrała Karolina uzyskała do tej pory największą ilość wyświetleń jaką kiedykolwiek miał zakład pracy w którym aktualnie staż odbywa Karolina. Brawa! Jesteśmy dumni, że kolejni nasi praktykanci są chwaleni przez zagranicznych pracodawców.

Z cyklu rozmów prowadzonych z naszymi stażystami, dzisiaj o swojej pracy opowie i szczegóły przedstawi Julia Gad, uczennica klasy III kierunku technik hotelarstwa.

Julia z racji wybranego kierunku pracuje w Hotel Marbella Village. Jest on usytuowany 10 min. drogi na pieszo od hostelu, w samym środku Starego Miasta Marbelii. Dotychczas Julia zapoznała się z trzema różnymi działami hotelu. Są to: recepcja, dział housekeepingu oraz pralni. Praca Julii polega na zebraniu brudnej bielizny pościelowej oraz ręczników z jednostek mieszkalnych po każdym wyjeździe gościa i oddaniu bielizny do prania. Tutaj całość rzeczy poddawana jest praniu mieszanemu w tzw. pralnicach, suszeniu w suszarkach pozwalających na bardzo szybkie wyschnięcie prania, a także maglowaniu w specjalnych maszynach zwanymi maglem mechaniczny. Następnie całość rzeczy należy z należytą starannością i precyzją złożyć i rozdzielić na pozostałe obiekty przynależące do Hotelu Marbella Village. Do pozostałych obowiązków w tym dziale należy także dbanie o czystość i porządek w miejscu pracy, przestrzeganie przepisów BHP oraz należyte obchodzenie się z powierzonym sprzętem. Julia miała także możliwość poznania „serca” zakładu hotelarskiego. W części recepcyjnej nasza stażystka nawiązywała kontakt z gośćmi hotelowymi przybyłymi do hotelu jak i go opuszczającymi, a także sprawdzała rezerwacje dokonane przez gości dbając, aby każdy gość czuł się wyjątkowo w obiekcie.

Od godz. 14.00 powoli zbieramy się w jadali, gdzie czeka na nas obiad. Z racji tego, że jesteśmy rozlokowani w różnych częściach Marbelli i poza jej granicami, do godz. 16.00 schodzą się pozostali stażyści. Osoby, które zdążyły zjeść obiad, mają więcej czasu na odpoczynek, ci co przychodzą później, nadrabiają posiłek i idą odpoczywać, aby mieć siły na kolejne wyzwania.

Dzisiejsze warsztaty językowo-kulturowe z dwójką prowadzących: Panami Alberto i Enrique. Zadanie dla grup – gra miejska, składająca się z 12 zadań. Gymkana bo o niej mowa to gra w której uczestnicy są podzieleni na zespoły, które będą ze sobą rywalizować na otwartej przestrzeni. Trzy zespoły: Santiago, Gattos i Peligrosa muszą odpowiedzieć i zrobić zdjęcia obiektom. Są to m.in.: Odnaleźć w starych murach miejskich „zatopione” pozostałości kolumn, Ile jest drzewek pomarańczowych w Patio de los Naranjos?, Co znajduje się w budynku przy Virgen de los Dolores?, Komu poświęcona jest fontanna w Parku Alameda?, Ile ławek ceramicznych jest w Parku Alameda?, Ile jest latarni morskich w Marbelli? itd….

Zwycięzcy ex aequo to zespół: Santiago i Gattos. Gratulujemy! W nagrodę każdy z zespołów otrzymał słodki upominek.

Aktywność sportowa na dziś wykonana na 6+!

Po rywalizacji czas na zakupy w pobliskich sklepach, leżakowanie pod parasolem na ogródku wraz z nadrabianiem kolejnych odcinków ulubionych seriali i filmów oraz oczekiwanie na kolację. 

18 komentarzy

Napisz komentarz