• +48 (91) 43 37 240

W finale konkursu „Z Gryfem w tle”

11 Gru

10 grudnia 2018 r. w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbył się finał konkursu „Z Gryfem w tle. Poznaj najnowszą historię Pomorza Zachodniego (1945–1990)”. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była historii mniejszości narodowych na Pomorzu Zachodnim. Do finału, na podstawie wyników testów, zakwalifikowanych zostało 12 uczniów z czterech zachodniopomorskich szkół. Nasi uczniowie zajęli w konkursie zaszczytne miejsca:

II miejsce  – Ksawery Plenzler – kl. 1E (nauczyciel: p. Leszek Skrzyniarz),

III miejsce – Gabriela Mincewicz – kl. 1A (nauczyciel: p. Leszek Skrzyniarz).

Temat konkursu był trudny, wychodzący poza podstawę programową w szkole ponadgimnazjalnej. Tym bardziej cieszy dobre przygotowanie uczniów i ich zainteresowanie tematyką. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody rzeczowe, na które składały się publikacje IPN.

Zdjęcia zapożyczone ze strony IPN Szczecin

Napisz komentarz