Wagary na językach

30 Mar

Druga edycja „Wagarów na językach” już za nami. W piątek 20 marca bawiliśmy się biorąc udział w grach i zabawach związanych z kulturą krajów anglojęzycznych. W auli, na sali gimnastycznej, w łączniku i sali lekcyjnej wybrani uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich pod opieką anglistów przygotowali stanowiska z konkurencjami zaadoptowanymi do naszych warunków szkolnych. Każde stanowisko opatrzone było plakatami z informacjami w języku angielskim o pochodzeniu każdej konkurencji, imprezach im towarzyszącym oraz oryginalnym zasadom.
Drużyny z poszczególnych klas walczyły między sobą o zdobycie pierwszego miejsca w ośmiu kategoriach:
• toczenie sera (cheese rolling) i pisanek wielkanocnych (egg rolling),
• łowienie jabłek (apple bobbing),
• przerzucanie naleśników (pancake flipping),
• nokautowanie „ciotki Sally”(aunt Sally),
• gra w „kości” (Bunnock),
• wytrząsanie piłeczek pingpongowych (shake that booty)
• przypinanie ogona do osła (Pin the Tail)

m3

Znamy zwycięzców konkursu Wagarów na Językach!

Oto wyniki.
Konkursy sportowe w obrębie klas:
– I miejsce – 2b,
– II miejsce -3c,
– III miejsce – 1b.
Gratulujemy!

A to wyniki konkursu stanowisk sportowych:
– I miejsce – stanowisko pt. „Shake-that-bootie”: Kamil Sajewicz, Michał Półtorak-Balon, Aleksandra Smolińska, Daria Drybczewska,
– II miejsce – stanowisko pt. „Pin a tail”: Andżelika Nowaszczuk, Jakub Zarośliński, Martyna Maciaszek, Angelika Fela, Mateusz Wszołek, Pamela Barnik,
– III miejsce – stanowisko pt. „Bunnock”: Aleksandra Boruszak, Adam Moszyński, Małgorzata Dubas, Mikołaj Piotrowski, Aneta Bratko, Martyna Bromirska,
Laureaci otrzymają nagrodę niespodziankę.
Gratulujemy!

Nie zawiedli także gimnazjaliści z naszego województwa, których zaprosiliśmy na konkurs wiedzy o tych konkurencjach. Po zwiedzeniu stanowisk, zapoznaniu się z informacjami i wypróbowaniu swoich sił w poszczególnych grach nasi goście napisali test.

Konkurs dla gimnazjalistów, który odbył się podczas II edycji Wagarów na Językach w naszej szkole rozstrzygnięty.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
MIEJSCE I: Katarzyna Dąbrowska, Julia Drozdowska, Jakub Pieńkowski z Gimnazjum nr 5 w Szczecinie.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy pozostałym uczniom oraz ich opiekunom za wspólną, wspaniałą zabawę.

Zapraszamy za rok do III edycji.
Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród (termin zostanie ustalony telefonicznie). Dyplomy dla pozostałych uczestników zostaną dostarczone pocztą.

Gratulujemy!
Dziękujemy za wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok.

Było dużo śmiechu i pozytywnej energii, a dobrze bawili się nie tylko zawodnicy, ale też kibice, organizatorzy i goście z gimnazjów.
Dziękujemy wszystkim za włożoną pracę i miłą zabawę.