• +48 (91) 43 37 240

Wakacyjnych wspomnień czar – pracowite lato w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”

11 Wrz

Kiedy większość szkół, po pracowitym roku, żegna swoich podopiecznych na zasłużone wakacje, uczniowie Zespołu Szkół nr 8 a zarazem tancerze Kręgu, nie próżnowali. Już na początku lipca wzięli udział w galowym koncercie towarzyszącym Dniu Pionierów Miasta Szczecina. Na Różance widać i słychać było m.in. skoczne polki, nastrojowe walce i żywiołowe oberki. „Urodziny Szczecina” były także okazją do wspólnej zabawy i nauki. Uczniowie brali bowiem także udział w animacjach prowadzonych dla gości Jubilata. To już kolejny rok, kiedy szczeciński „Krąg” świętuje szczecińskie Urodziny.

Po krótkiej przerwie, rozpoczęliśmy przygotowania do największego w tym roku, wydarzeniu naszego Miasta – finał regat „The Tall Ship Races 2017”. Dzięki współpracy ze Szczecińską Agencją Artystyczną, uczestnicy Regat mogli razem z Kręgiem tańczyć i śpiewać a także delektować się naszymi prezentacjami scenicznymi.

Wisienką na wakacyjnym torcie był udział w finale, objętego patronatem Prezydenta RP, Narodowego Czytania. W tym roku narodową lekturą było „Wesele”. Akcja dramatu – wesele Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny, rozgrywa się w podkrakowskich Bronowicach. Z tego powodu, Zespół we współpracy z Książnicą Pomorską w Szczecinie, zaprezentował uczestnikom spotkania przyśpiewki i tańce z okolic Krakowa. Tego samego dnia, jako jedna z ośmiu par, wzięliśmy udział w Turnieju Muzyków Prawdziwych. To już trzecia edycja organizowanego przez Filharmonię Szczecińską wydarzenia. Poza prezentacją takich tańców jak: Warszawianka, Hop-walc i Krakowiak, Zespół dzielnie kibicował uczestnikom innych konkurencji, jak instrumentaliści, wokaliści czy kapele. To niezwykłe święto polskiego dziedzictwa kulturowego, obchodzone na szczecińskiej ziemi, było okazją do zawarcia wielu nowych znajomości oraz doskonalenia naszych umiejętności poprzez wspólne rozmowy i zabawy z zespołami z całej Polski.

Z głową pełną wrażeń i doświadczeń, wchodzimy w nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że dziać się w nim będzie równie dużo i wesoło!

Napisz komentarz