• +48 (91) 43 37 240

WAMPIRIADA W ZS 8

23 Paź

Dnia 22 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się po raz piaty  akcja oddawania krwi.  Wiemy, że dar życia jest bezcenny i może stać się udziałem każdego z nas, że los może sprawić, że każdy z nas stanie kiedyś w obliczu choroby, a krew może stać się dla niego ratunkiem. Dlatego też młodzież naszej szkoły wykazała chęć niesienia pomocy i z ogromnym zaangażowaniem przystąpiła do akcji. Niestety w związku z ograniczeniem wiekowym nie mogli to być uczniowie klas młodszych. Pomimo wszystko chętnych było sporo, chociaż część z nich przestraszyła się „ogromnej igły”, a część została zdyskwalifikowana ze względu np.: na słabe wyniki badań, zbyt niską wagę ciała, czy przebyte ostatnio choroby. W przedsięwzięciu wzięło udział 35 uczniów, ale w efekcie końcowym krew oddało 29 śmiałków. Uczniowie przechodzą przez dokładny wywiad i badanie. które niestety nie pozwalają oddać krwi. NA SZCZEGÓLNĄ POCHWAŁĘ ZASŁUGUJĄ DZIEWCZYNY, KTÓRE  BYŁY PRZEWAGĄ!! Mamy nadzieję, że akcja zaszczepiła się  wśród młodzieży, i że za trzy miesiące chętnych do niesienia pomocy będzie jeszcze więcej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich chętnych – młodzież i grono pedagogiczne. Naprawdę warto. A Wam uczniowie serdecznie dziękuję, że można na Was liczyć!!

organizator akcji
Olimpia Bednarczyk

Napisz komentarz