• +48 (91) 43 37 240

Witamy gości z Hassfurtu

02 Kwi

Od soboty 30 marca 2019 gościmy w  ZS nr 8 zaprzyjaźnionych uczniów  ze szkoły partnerskiej z Hassfurtu (północna Bawaria) oraz ich nauczycielki:  panią Wiolettą Baumgartner -Sauer i Susanne Müller.

Poniedziałek

Dziś od rana, po powitaniu młodzieży przez panią wicedyrektor Joannę Rygielską-Barwacz, przystąpiliśmy do realizowania naszego programu. Na początku było  kilka zabaw integracyjnych, następnie układanie łabędzi z ręczników i wykonanie zajączków  wielkanocnych ze skarpetek i ozdób.

Wszystko to, dlatego że  tegoroczna wymiana przebiega pod hasłem:  „Nasze świętowania, nasze wartości”. Polscy i niemieccy uczniowie zastanawiali się, co liczy się dla nich najbardziej. Jak się okazało, niezależnie od narodowości, cenimy to samo: miłość, rodzinę ,przyjaciół, pokój , wolność i hobby.

W dalszej części projektu rozmawialiśmy o uroczystościach i świętach typowych dla Polski i Niemiec.

W programie dzisiejszego dnia było także zwiedzanie Urzędu Wojewódzkiego.

cdn 🙂

 Wtorek
Drugi dzień wymiany, czyli zabawa, nauka i sport. Dzień zaczęliśmy od nauki – na pierwszy ogień poszła lekcja języka niemieckiego, potem odwiedziliśmy Muzeum Techniki i wróciliśmy do szkoły, by wziąć udział w rozgrywkach piłki siatkowej. Potem odwiedziliśmy szczecińską Papugarnię. Dzień zakończyliśmy w kręgielni.

Środa

Rozpoczęliśmy ten dzień od spotkania w sali konferencyjnej i robienia plakatów. Następnie udaliśmy się do Muzeum Przełomów, na krótką, ale bardzo intensywną lekcję historii Szczecina i Pomorza Zachodniego w XX wieku. Później poznawaliśmy polskie i regionalne przysmaki regionalne, czyli jedliśmy pierogi i paszteciki. Następnie poszliśmy do Pioniera, czyli najstarszego czynnego kina na świecie na film pt. ,,Wicher 2″. Po seansie wróciliśmy do szkoły na lekcję polskich tańców ludowych z zespołem „Krąg”. Po tym udaliśmy się do parku trampolin. Uff, dużo się działo!

 

Czwartek

Napisz komentarz