• +48 (91) 43 37 240

Wycieczka do świątecznego Berlina

20 Gru

Coroczną tradycją Berlina i naszej szkoły 🙂 są Jarmarki Bożonarodzeniowe. Berlin je organizuje, a my odwiedzamy. 8 grudnia uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do naszego niemieckiego sąsiada. Najpierw zwiedzili miasto. Udali się pod Bramę Brandenburską, gdzie obowiązkowo zostało wykonane zdjęcie grupowe. Potem wizyta w Reichstagu – gmachu parlamentu Rzeszy, obecnie jest to siedziba Bundestagu. Potem udali się  na Wyspę Muzeów (Museuminsel), gdzie zwiedzili  Nowe Muzeum (Neues Museum). W nim szczególną uwagę uczestników wycieczki zwróciła egipska królowa Nefretete, a właściwie znajdujące się w muzeum jej popiersie.

A potem… Świąteczna atmosfera, choinki, kolorowe lampki,  przepyszne jedzenie, klimatyczna muzyka i przyjaźni ludzie – oto czego możecie spodziewać się na jarmarkach w Berlinie. Miasto pełne świątecznej magii, przystrojone kolorowymi światłami i ozdobami. Tutaj próbowaliśmy świątecznych wypieków, regionalnych specjałów. Wszędzie roznosił się zapach prażonych orzechów, migdałów i smażonej kiełbaski.

Było bajecznie….

Napisz komentarz