• +48 (91) 43 37 240

ZS nr 8 szkołą demokracji

01 Lip

Za nami XVII edycja Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, która miała miejsce 14 czerwca w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Znaleźliśmy się wśród 54 najlepszych szkół w Polsce. Prezentowaliśmy realizację projektu „Szkoła Demokracji”, za który zdobyliśmy w tym roku Certyfikat. Dodatkowo mieliśmy możliwość wzmocnienia się o dziesiątki pomysłów na realizację projektów w lokalnej społeczności, skorzystania z wiedzy i metod edukacyjnych w Strefie Otwartej Wiedzy, a także poznania stolicy w warsztatowej formie pt. „Warszawa na wynos”.

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych to szansa dla kilkuset młodych ludzi z całej Polski na doświadczenie tego, że taka „żywa lekcja obywatelskości” może przynieść pozytywne efekty – nie tylko dla samej młodzieży, ale też dla jej najbliższego otoczenia.

W naszej prezentacji skupiliśmy się na odpowiedziach na trzy pytania: Jakie sprawy nasz SU może załatwić lepiej niż ktokolwiek inny? Czy SU może pomóc uczniom i uczennicom w rozwiązywaniu ich problemów? Czy w szkole potrzebny jest Mediator rówieśniczy i Rzecznik Praw Ucznia?

Samorząd Uczniowski naszej szkoły reprezentowały: Klaudia Kobuszewska, Monika Lipertowicz, Marika Broszkiewicz i Małgorzata Maksymiuk wraz z opiekunem p. Elżbietą Krawczyk.

Napisz komentarz