• +48 (91) 43 37 240

„Żyj zdrowo i kolorowo „

05 Kwi

Samorząd Uczniowski akcję prozdrowotną „Żyj zdrowo i kolorowo” zrealizował w Pierwszy Dzień Wiosny, czyli 21 marca. Zamiast na wagary uczniowie przyszli na salę gimnastyczną, by rozegrać turniej mix-ów, czyli par mieszanych o Mistrzostwo Szkoły w Badmintonie. Każda klasa mogła wystawić po dwie pary. W rozgrywkach udział wzięły 32 pary, czyli 64 uczniów. Najlepsza okazała się para „pierwszaków”: Weronika Zielińska i i Krystian Poterek z klasy I C.

Równolegle na korytarzu szkolnym, tuż przed salą gimnastyczna SU przygotował kiermasz zdrowej żywności. Znalazły się witaminowe przysmaki takie tak sałatki warzywne i owocowe, soki ze świeżo wyciskanych owoców, kanapeczki na ciemnym pieczywie, rolady szpinakowe, ciasta bezcukrowe czy galaretki bez żelatyny. Zdrowe frykasy znalazły wielu smakoszy.

Tuż obok stoiska ze zdrową żywnością znalazł się kącik Edukacyjny, gdzie można było zasięgnąć porady u nauczyciela technologii żywienia p. Kasi Borowiec Noga i „przeszkolonych” uczennic z klasy 2C „Co i kiedy jeść – aby być zdrowym” oraz kącik Medyczny przy którym porad udzielała pani pielęgniarka Ewa Dębicka. Z możliwości pomiaru wagi i ciśnienia korzystali zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

Napisz komentarz