Pierwszy w Polsce reportaż uczniowski z Aresztu Śledczego

08 Lut

W ramach  ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK „Młody Obywatel” członkowie Samorządu Uczniowskiego realizowali projekt: Reportaż po sąsiedzku. W sąsiedztwie naszej szkoły za wysokim murem istnieje inny, zamknięty świat. Po raz pierwszy w Polsce uczniowie zwiedzili Areszt Śledczy, przeprowadzili wywiady z kier. działu penitencjarnego mjr Jackiem Szumskim,  wychowawcą Grzegorzem Terlikowskim i trzema osadzonymi za poważne przestępstwa.

Autorki reportażu: Karolina Nestorowicz 3D, Dagmara Uściłowska, Justyna Skrzypa, Joanna Wac 3A oraz autorki fotoreportażu: Kamila Dywan, Sandra Wasyliszyn 2E miały okazję zobaczyć jak wygląda życie po drugiej stronie muru. Swoje wrażenia, spostrzeżenia zawarły w przejmującym dokumencie. Nad całością projektu czuwała – opiekun Samorządu Uczniowskiego Elżbieta Krawczyk. Podsumowanie projektu zbiegło się z obchodami Święta Służby Więziennej. Na wystawie w szkolnym łączniku można było obejrzeć doskonałe zdjęcia z fotoreportażu i przeczytać przejmujący tekst.

Oj mamy zdolnych, nawet bardzo zdolnych uczniów! Dziękujemy.

Wystawa „Zza krat”