• +48 (91) 43 37 240

BYĆ … ALBO NIE BYĆ… STUDENTEM?

14 Kwi

13 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy IV D i II D uczestniczyli w Dniach Otwartych kierunku Turystyka i Rekreacja Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług na Uniwersytecie Szczecińskim. Dr hab. prof. US Aleksander Panasiuk zapoznał ich z ofertą uczelni.
Oficjalną część zamykał wykład inauguracyjny, podczas którego dr Marta Sidorkiewicz zaprezentowała Produkt Placement w branży hotelarskiej.
Uczniowie zwiedzili uczelnię i uczestniczyli w warsztatach z zakresu Obsługi Ruchu Turystycznego przygotowanych przez studentów pod kierunkiem dr Anny Gardzińskiej. Zadaniem młodzieży było stworzenie wizerunku wraz z podaniem cech charakteryzujących oraz zadań, jakie wykonują wylosowani pracownicy branży turystycznej (m.in. rezydenta, pilota wycieczek, przewodnika turystycznego, pracownika biura podróży, animatora czasu wolnego, recepcjonisty).
Brali także udział w warsztatach z zakresu „Nowoczesnych systemów informatycznych w turystyce”, podczas których wykonali przygotowane przez dr Adama Pawlicza ćwiczenie na jednym z Globalnych Systemów Rezerwacji „Amadeus”.
Dni Otwarte Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług kończył konkurs – Test Wiedzy o Województwie Zachodniopomorskim. Zwyciężczyniami zostały: Agata Zaborska i Patrycja Hryń z klasy IV D. Drugie miejsce zajęły Klaudia Mikołajczak i Julia Napora również z klasy IV D. Na miejscu trzecim uplasowali się Andżelika Nowaszczuk i Mateusz Wszołek z klasy II D. Zwycięskie drużyny otrzymały prezenty niespodzianki ufundowane przez Uniwersytet Szczeciński.
Dzięki wizycie uczniowie przez jeden dzień czuli się jak studenci uczestnicząc w wykładach, ćwiczeniach laboratoryjnych oraz zaliczeniu.

Napisz komentarz