• +48 (91) 43 37 240

Ciekawa lekcja Edukacji dla Bezpieczeństwa

16 Paź

A może kariera w wojsku? Przed takim dylematem stanęli uczniowie klasy 2b – logistycy, przed którymi wiele różnorodnych możliwości zawodowych. Okazją do tych rozważań stała się wizyta z okazji Święta Wojsk Łączności i Informatyki podczas Dni Otwartych Koszar, zorganizowanych przez 12 Brygadę Zmechanizowaną w Szczecinie.
Na zaproszonych przez jednostkę gości czekało wiele atrakcji: Sala Pamięci, ciężki sprzęt bojowy, sprzęt strzelecki. Na sali gimnastycznej uczniowie mogli sprawdzić swoją celność, ćwicząc strzelanie z broni sportowej. Organizatorzy udostępnili wiele pomieszczeń, do których na co dzień mają dostęp tylko upoważnione osoby. Dużą atrakcją była możliwość wejścia do magazynu broni. Wycieczka do jednostki była ciekawą lekcją o służbie wojskowej.

Napisz komentarz