• +48 (91) 43 37 240

Krwiodawcy w naszej szkole

15 styczeń

Dnia 14 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbyła się po raz drugi akcja oddawania krwi. Wiemy, że dar życia jest bezcenny i może stać się udziałem każdego z nas, że los może sprawić, że każdy z nas stanie kiedyś w obliczu choroby, a krew może stać się dla niego ratunkiem.

Dlatego też młodzież naszej szkoły wykazała chęć niesienia pomocy i z ogromnym zaangażowaniem przystąpiła do akcji. Niestety w związku z ograniczeniem wiekowym nie mogli to być uczniowie klas młodszych. Pomimo wszystko chętnych było sporo, chociaż część z nich przestraszyła się „ogromnej igły”, a część została zdyskwalifikowana ze względu np.: na słabe wyniki badań, zbyt niską wagę ciała, czy przebyte ostatnio choroby. W przedsięwzięciu wzięło udział 30 uczniów, ale w efekcie końcowym krew oddało 26 śmiałków.

Mamy nadzieję, że akcja zaszczepiła się wśród młodzieży, i że za trzy miesiące chętnych do niesienia pomocy będzie jeszcze więcej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich chętnych – młodzież i grono pedagogiczne.

Naprawdę warto.

Napisz komentarz