• +48 (91) 43 37 240

Nasz Olimpijczyk!

15 Kwi

6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
W VII edycji zawodów wystartowało niemal 7,5 tys. uczniów z 285 szkół na terenie całej Polski. W finale, wśród 71 najzdolniejszych młodych logistyków z 50 szkół w całej Polsce, znalazł się również uczeń naszej szkoły – Tomasz Stemplowski z klasy IV b.

Tomek bardzo dobrze poradził sobie z zadaniami problemowymi z zakresu gospodarki zapasami, kończąc olimpijskie zmagania na 22 miejscu. Najważniejszą nagrodą dla niego jest zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu zawodowego, ponadto otrzyma również nagrody rzeczowe.

W jednym z zadań, olimpijczycy wcielając się w rolę logistyków z zakładu cukierniczego obliczali m.in. zapotrzebowanie na ziarno kakaowca oraz roczny popyt na „czekoladowe sztabki złota”.

Trzeci, centralny etap ogólnopolskiego konkursu to zadania problemowe wymagające nie tylko sporej wiedzy logistycznej, ale także analitycznego myślenia i umiejętności szerszego, kreatywnego spojrzenia na zadany temat.

Motywacją do startu w olimpiadzie i wzmożonej nauki podczas pokonywania kolejnych jej etapów są nie tylko nagrody w postaci bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki czy atrakcyjne upominki. Gra toczy się także o miejsca na płatnych stażach, oferowanych przez przedsiębiorstwa wspierające organizację olimpiady, a także o osobistą satysfakcję z osiągniętego wyniku.

GRATULACJE!

olog11  olog12olog13

 

Napisz komentarz