• +48 (91) 43 37 240

Szkolna debata na temat bezpieczeństwa w szkole

16 Cze

Do jakiej szkoły chcielibyśmy chodzić? Dobrej, ale też na pewno bezpiecznej.
W ZS 8 wyznajemy zasadę: lepiej zapobiegać niż zwalczać. Dlatego 11 czerwca członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Elżbietą Krawczyk oraz p. pedagog Marzenną Macioł przeprowadzili debatę na temat „Przestrzegania norm społecznych w szkole przez uczniów” ze szczególnym naciskiem na diagnozowanie i przeciwdziałanie przemocy oraz agresji. W debacie udział wzięli uczniowie z klasy II A i D. Punktem wyjścia do rozważań były wyniki ankiety na temat bezpieczeństwa przeprowadzonej wśród uczniów klas I-III.
Wyniki ankiety oraz debata wyraźnie pokazały, że w szkole nie występuje zjawisko przemocy, a uczniowie czują się w niej bezpiecznie.

 

Napisz komentarz