• +48 (91) 43 37 240

Szkolnych wycieczek niezapomniany czar…

19 Cze

Maj i czerwiec to najpiękniejsze miesiące w roku, nic więc dziwnego, że uciekamy, by na chwilę oderwać się od szkolnej codzienności i wyruszamy szukać przygód na… szkolnych wycieczkach.
Jedni wyjeżdżają na dłużej, inni na nieco krócej. Klasy 1c i 1b były w Zakopanem, II d w Trójmieście, III a Kraków i okolice, I b w Międzyzdrojach, I a w Świnoujściu. Jak było? Na pewno fajnie, bo wracać się nie chciało. Wędrowaliśmy po Tatrach, odpoczywaliśmy nad pięknym polskim morzem, korzystając z kąpieli… słonecznych, oczywiście!
Ale też zwiedzaliśmy! III d Stare miasto w Gdańsku, ze starym portem i symbolem trójmiejskiej metropolii – Żurawiem oraz główne atrakcje miasta: fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Ratusz Główny Miasta, historyczną bramę Stoczni Gdańskiej oraz Pomnik Ofiar Grudnia 70’.
Klasy I (c,b) Kraków i jego najważniejsze zabytki: Rynek Główny, Planty, Barbakan…
IIIa oprócz sztandarowych zabytków Krakowa odwiedziła także Ojcowski Park Narodowy, oddała cześć więźniom obozu koncentracyjnego w Auschwitz i zwiedziła kopalnię soli w Wieliczce.
IIb wędrowała pięknymi uliczkami Wrocławia, odwiedziła tamtejsze Zoo i Japoński Park. Na krótką lekcję historii uczniowie udali się do muzeum i oglądali niepowtarzalną Panoramę Racławicką.
Moc atrakcji czekała na naszych uczniów, którzy bawili się w Haide-Parku. Czekały na nich między innymi: zapierające dech zjazdy, szwajcarski tor bobslejowy, zjeżdżalnie, łodzie i tratwy, kolejki górskie, kraina piratów, tresura aligatorów, delfinarium, akrobaci, karuzele obrotowo-młynowe, wieże widokowe, teatr ptasi, huśtawki i wiele innych rozrywek … Uff… naprawdę poczuliśmy przypływ adrenaliny!
Atrakcji moc, radości wór i niezapomniane wspomnienia to chyba najważniejsze pożytki szkolnego podróżowania. No i oczywiście brak lekcji

Zakopane

Trójmiasto

Kraków

Wrocław

Świnoujście

Międzyzdroje

Heide-Park w Soltau

Jeśli chcecie obejrzeć jak się bawiliśmy, zapraszamy wkrótce

Napisz komentarz