• +48 (91) 43 37 240

V Turniej Historyczny dla szkół ponadgimnazjalnych

19 Cze

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie zaprosiło młodzież z województwa zachodniopomorskiego do udziału w Turnieju Historycznym „Szerokim gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle”.
W rywalizacji wzięły udział kilkuosobowe drużyny składające się z uczniów przedstawicieli swoich szkół, naszą reprezentowali: 4a – Maciej Wleklak, Katarzyna Szustakiewicz, Patrycja Paterewicz, 1b – Dariusz Śnieżek, Kamil Stachowiak, 1d – Phuong Trang Tran. Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami i zadaniami dotyczącymi polityki, kultury, gospodarki oraz społeczeństwa okresu Polski Ludowej. Wśród zadań były także muzyczne i filmowe. Oprócz wiedzy liczył się także refleks. Tym razem nasza drużyna nie zwyciężyła, ale gratulujemy udziału.

 11.06.2015 – „Szerokim gestem…”

Napisz komentarz