• +48 (91) 43 37 240

Warsztaty logistyków w Akademii Morskiej

19 kwiecień

15 kwietnia br. uczniowie klasy logistycznej 2b uczestniczyli w dniach otwartych Akademii Morskiej. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach przygotowanych przez pracowników naukowych na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu. Podzieleni na grupy mieli za zadanie zidentyfikować przyczyny i skutki wystąpienia nieprawidłowego działania procesu logistycznego za pomocą tzw. diagramu Ishikawy. Następnie w laboratorium towaroznawstwa mogli przyjrzeć się doświadczeniom i badaniom na różnych towarach np. sprawdzić wilgotność drewna czy zawartość cukru w jogurcie. Po zajęciach praktycznych udali się na Wydział Nawigacyjny i Mechaniczny, na którym przyszli logistycy zapoznali się z działaniem systemu sterowania statkami oraz pracą urządzeń nawigacyjnych.

Odbyte warsztaty rozbudziły ciekawość uczniów i chęć do… dalszej nauki.

Napisz komentarz