• +48 (91) 43 37 240

Angielskich wspomnień czar

17 Cze

W kwietniu uczniowie klasy 2A wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Rudkiewicz i z panią Agatą Gąsior udali się na wycieczkę edukacyjną do Wielkiej Brytanii.

Pierwszym punktem na mapie zwiedzania było Brighton – nadmorska miejscowość słynąca między innymi z pałacu Royal Pavilon, zbudowanego na polecenie Króla Jerzego IV. Drugi dzień pobytu na Wyspie to zwiedzanie Stolicy Wielkiej Brytanii. Na liście obiektów turystycznych znalazły się: Stadion Stamford Bridge, National Gallery, Natural History Museum.

Kolejny dzień to wizyta w Oxfordzie oraz w malowniczej miejscowości Bibury. Kolejną atrakcją była wycieczka do Stratford upon Avon – miejscowości rodzinnej Szekspira.   Dzień czwarty to Muzeum Londynu, rejs po Tamizie, przechadzka po Millenium Bridge oraz po okolicach Tower a także poznanie atmosfery dzielnicy Covent Garden. Wtedy też uczestnicy wycieczki podróżowali londyńskim metrem oraz słynnymi piętrowymi autobusami.

Piąty dzień to oglądanie zmiany wart przy Zamku Windsorskim – siedzibie królowej oraz spacer przy murach Eaton College. Kolejną atrakcją był ogromny salon-muzeum Mercedesa, gdzie widzieliśmy zarówno starsze jak i najnowsze modele pojazdów tej firmy.

Szóstego dnia uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w podróż powrotną do Polski.

Napisz komentarz