• +48 (91) 43 37 240

By pokochać muzykę poważną…

24 Paź

13 października 2017  30 uczniów klas maturalnych pod opieką Doroty Jaklewicz wzięło udział w ogólnopolskim projekcie „filharmonia /ostrożnie, wciąga!!!”. Spotkanie inauguracyjne  odbyło się w Sali Koncertowej Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Ponad 300 uczniów  klas maturalnych z 4 szczecińskich szkół średnich uczestniczyło w specjalnej próbie w filharmonii i miało okazję osobiście podpatrzeć, w jaki sposób pracują muzycy orkiestry pod batutą Perrego So i w jaki sposób przygotowują się do koncertu. Flecista Łukasz Długosz opowiedział zgromadzonej młodzieży o specyfice pracy solisty. Uczniowie zapoznali się również z zasadami uczestnictwa w programie, ponieważ będą mogli wraz z osobą towarzyszącą bezpłatnie uczestniczyć w każdym z 17 koncertów organizowanych przez Filharmonię od października 2017 do czerwca 2018. Dodatkowo chętni maturzyści będą mogli wziąć udział w tworzeniu nowego programu artystycznego Filharmonii, głosując w plebiscycie na stronie internetowej. Organizatorem projektu jest Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie, a program realizowany jest równolegle  w 9 miastach Polski: w Lublinie, Kielcach, Toruniu, Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Elblągu, Łodzi i Opolu.

Miejmy nadzieję, że na drugi rok projekt będzie również realizowany, bo jest to wspaniała okazja do poznania i pokochania muzyki poważnej …:).

Napisz komentarz