• +48 (91) 43 37 240

Było głośno, było radośnie…

13 Wrz

Pierwsze wrześniowe dni w naszej szkole już tradycyjnie należały do uczniów, którzy niejako przejęli władzę w swoje ręce. Chodzi oczywiście o Dni Integracyjne. W rolę nauczycieli-przewodników wcieliła się klasa II d i należy im się za tę grę prestiżowa nagroda. Brawo. Wspomnijmy krótko, jakie niespodzianki spotkały naszych nowych kolegów i koleżanki.

Dzień I

Integracja z wychowawcą. Mimo krążących plotek o sadystycznych skłonnościach niektórych nauczycieli, przeżyli wszyscy. I to w dobrym, nienaruszonym psychicznie i fizycznie stanie.

Dzień II

Jasne Błonia. Powrót do szkoły bez błądzenia. Niektórzy zbłądzili, ale trafili. Rozgrywki sportowe. Różne. Psychicznie coraz bardziej szczęśliwi, fizycznie trochę „nadszarpnięci”.

Dzień III

Już blisko mety. Wychowawcy ze swoimi trupami ( nie chodzi o nieboszczyka w liczbie mnogiej, a o wędrowne grupy aktorskie) uparcie trenują klasowe wystąpienia. Deja vu- sala sportowa, siatkówka. Było gorąco i to nie tylko za sprawą, panującej na zewnątrz iście tropikalnej temperatury. Znowu deja vu- aula, ale w nieco innej odsłonie. Otrzęsiny. Występy, konkursy, zabawa. I…

I teraz ku uciesze wszystkich mogliśmy przyjąć do naszego szkolnego grona nowych, pełnoprawnych obywateli ZS nr 8.

Koniec relacji.

 

 

 

 

Napisz komentarz