• +48 (91) 43 37 240

Święto „czytaczy” i Nusz w pszóhó, czyli…

21 Paź

„Czytaczami” nazwał uczestników święta w Książnicy Pomorskiej polski wielki aktor Wiktor Zborowski, który swoją obecnością i głosem zaszczycił gród Gryfa. Na takim szczycie kulturalnym nie mogło nas zabraknąć. ZS nr 8 podczas ogólnopolskiego wspólnego czytania reprezentowały: Paulina Śmietańska z kl. 1d, Aleksandra Śmigielska i Sylwia Szyszłow z kl. 3A oraz Sara Lichnerowicz i Alicja Bunda z kl. 4D. Dziewczyny z przyjemnością wysłuchały fragmentów książki Zanim się pojawiłeś – Jojo Moyes’a, które w doskonały sposób zaprezentowała aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna Pani Dorota Pomykała.

 

W sobotę, 15 października w ramach Festiwalu Czytania w auli naszej szkoły odbyły się nietypowe „zawody”  – Wielkie Dyktando Szczecinian o Literaturze. Do rywalizacji stanęli znawcy polskiej ortografii, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz odbyć przygodę pełną niuansów ortograficznych i gramatycznych w towarzystwie pani Krystyny Czubówny. Uwierzcie mi, bo wiem, co mówię, jest to zadanie trudne i wymagające olbrzymiej wiedzy i umiejętności.

Tym bardziej gratulujemy naszym koleżankom i koledze z klasy 1E, którzy odważyli się stanąć do rywalizacji.

wd

 

 

Napisz komentarz