• +48 (91) 43 37 240

TRZY POKOLENIA U STASZICA

20 Lis

14 listopada w setną rocznicę przekazania przez Radę Regencyjną Piłsudskiemu całości władzy zwierzchniej, społeczność Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie wraz z zaproszonymi gośćmi z Dziennych Ośrodków Pomocy Społecznej, uroczyście obchodziła Dzień Niepodległości. Słowno-muzyczne widowisko przeprowadziło zgromadzonych w auli przez 100 lat historii Polski od momentu zrzucenia jarzma zaborów po czasy współczesne. Kombatanci nie ukrywali swojego wzruszenia i łez, gdy ze sceny płynęły słowa i muzyka upamiętniające wojnę polsko-bolszewicką, II wojnę światową, obozy koncentracyjne, Katyń, czasy reżimu komunistycznego, Solidarność, śmierć Jana Pawła II, gdy cały świat wstrzymał oddech. Była to ważna lekcja historii dla młodzieży, która patrząc na żywe reakcje starszego pokolenia, będącego naocznymi świadkami przywołanych wydarzeń, z uwagą i zaciekawieniem wsłuchiwała się w echa historii swojego narodu.

Napisz komentarz