• +48 (91) 43 37 240

Grupa I – 06.08.2017


Praktyki zawodowe w Irlandii Północnej

06.07.2017 VEPO – start….

Dzisiaj spod Zespołu Szkół nr 8 w Szczecin wyruszyliśmy na wielką, zawodowo-językową przygodę. Dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Europejskiego i za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, w ramach programu POWER grupa 30 młodych ludzi z Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie mogła zacząć podróż do Irlandii Północnej, do miasta Derry/Londonderry.

Naszym celem jest odbycie staży zawodowych w brytyjskich zakładach pracy, których profil działalności pokrywa się z kształconymi w naszej szkole zawodami tj.: technik hotelarstwa, ekonomista, logistyk, obsługi ruchu turystycznego oraz technik organizacji reklamy.

Pod szkołą spotkaliśmy się ok godziny 12:00. Żegnali nas rodzice i przyjaciele… niektórzy ze łzami w oczach…

…, a nam dopisywały humory, wszyscy znaleźliśmy swoich współtowarzyszy, przyszłych współlokatorów i współpracowników…

Wielka przygoda na dobre zaczęła się na Berlińskim lotnisku Schonefeld,  gdzie dotarliśmy ok 15:00.

Przygotowania do wylotu zaczęliśmy od sprawdzenia lotu i bramek odprawy..

Później było oddanie bagaży, odprawa … szał w strefie wolnocłowej i długi opóźniony o godzinę lot na trasie Berlin-Dublin.

Wspaniała Zielona Wyspa powitała nas chłodem i drobnym deszczykiem… taki chrzest „pierwszaków”,  opiekunowie szybko odnaleźli nasz środek transportu, po czym wyruszyliśmy w podróż do Londonderry. Trzy godziny w autokarze pozwoliły nam zmrużyć oczy tylko na chwilę…

 

Na miejscu powitała nas Francesca Giacomini (Director of Marketing and Operations) oraz Pan Konrad ze szkoły North West Academy in Derry i przedstawiciele rodzin, u których mieliśmy zamieszkać przez miesiąc. Wszyscy jak najszybciej udaliśmy się do domów, by zmrużyć choć na chwilę oko.

8 komentarzy

Napisz komentarz