• +48 (91) 43 37 240

Grupa I – 07.08.2017

Praktyki zawodowe w Irlandii Północnej

07.08.2017 – Pierwszy dzień pracy – szkolenia….

Rano zebraliśmy się w North West Academy in Derry. Wielu z nas przybyło w towarzystwie rodzin…

Dzień był bardzo pracowity,  zaczęliśmy od spraw organizacyjnych, z którymi zapoznał na Pan Konrad Radlak, przemiły i niezwykle zorganizowany pracownik North West Academy in Derry.

… o etykiecie i zwyczajach panujących w irlandzkich zakładach pracy szczegółowo i z zaangażowaniem opowiedział nam Noel Christy (Buisness Development Officer), bardzo sympatyczny i wesoły człowiek. Ważną częścią jego wykładu były zasady BHP oraz pełna informacja o służbach bezpieczeństwa (straż, policja, pogotowie) i formach komunikacji z nimi.

Po krótkiej przerwie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, każda z nich otrzymała opiekuna-przewodnika który oprowadził nas po akademii oraz po mieście, udzielając informacji o lokalizacji potrzebnych nam obiektów, takich jak: stacja autobusowa, dworzec kolejowy, ratusz, centra handlowe oraz inne obiekty użyteczności publicznej…

 

 

 

Po krótkim odpoczynku i lunchu, który przygotowały nam rodziny uczestniczyliśmy w kolejnych zajęciach mających na celu zapoznanie nas z zasadami obowiązującymi w zakładach pracy i wymaganiami pracodawców, np.: dress codem, czasem pracy czy radzeniem sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami. Tę część szkolenia przeprowadziła niezwykle sympatyczna i kompetentna Joanna Murphy (Business Development Officer) z North West Academy in Derry.

 

 

Ostatnie i bardzo użyteczne informacje w dniu dzisiejszym przekazał nam Kris McGowan (Accommodation and Logistics Officer). Dzięki udzielonym przez niego wskazówkami wiemy już jak poruszać się po mieście autobusami w drodze do i z pracy. Kris okazała się kolejnym niezwykle zaangażowanym i pomocnym pracownikiem North West Academy in Derry.

35 komentarzy

Napisz komentarz