• +48 (91) 43 37 240

Grupa I – 16.08.2017

Praktyki zawodowe w Irlandii Północnej

16.08.2017 …dzień pełen wrażeń….

Dziś kolejne doświadczenie zdobyte w Irlandii. Poznaliśmy ścieżkę postępowania w razie potrzeby konsultacji medycznej. Tutaj należy najpierw skontaktować się z farmaceutą np. w „Boots”. Tam otrzymamy podstawową pomoc i poradę, a w trudniejszych przypadkach będziemy skierowani do lekarza… W przypadku, gdy mieszkamy z rodzinami możemy skorzystać z usług lekarza rodzinnego, konsultacja najpierw odbywa się przez telefon.

Jest to bardzo ważna informacja, mamy nadzieję, że nie trzeba będzie z niej korzystać.

Opiekunowie z Zespołu Szkół nr 8 organizują w dniu dzisiejszym Polish Cooking Day, serwując polskie potrawy. W miedzy czasie znaleźli jednak chwilę by przeprowadzić kolejna kontrolę miejsca praktyk.

Opiekunowie odwiedzili dziś restaurację Java, w której jak w ukropie uwija się uśmiechnięta Oliwia z kierunku technik hotelarstwa z klasy 2c. Chwalona przez personel otrzymała propozycję pozostania i pracy na stałe. Jest świetnym ambasadorem Szczecina i godnie reprezentuje swój zawód. Opiekunowie byli z niej bardzo dumni.

Wieczorem w miejscu zamieszkania naszych opiekunów gościli pracownicy North West Academy of England (Noel, Konrad, Michael, Dan), nauczyciele z Zespołu Szkół Spożywczych w Zabrzu (Marianna i Paweł) oraz współlokatorka – Włoszka, Barbara.

Potrawy przygotowane prze nauczycieli z ZS nr 8 smakowały wszystkim. Miłym akcentem były przystawki przygotowane przez Barbarę.

W menu znalazły się:

– buschetta z oliwą z Parmy (potrawa Barbary),

– rosół z kury z domowym makaronem,

– pierogi ruskie oraz z kapustą i grzybami,

– sałatka jarzynowa,

– Cornisch Cream z figą (potrawa Barbary),

– szarlotka na kruchym cieście podawana z lodami.

27 komentarzy

Napisz komentarz