• +48 (91) 43 37 240

Warsztaty „Kryzysowa Polska”

18 Mar

12 marca odbyły się warsztaty „Kryzysowa Polska” prowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie. W zajęciach uczestniczyły klasy 1a, 1b, 1d. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat kryzysów społeczno-politycznych w okresie PRL, analizowali różnorodne źródła wiedzy i wypełniali kartę pracy.

Warsztaty „Kryzysowa Polska Ludowa” mają na celu przybliżenie zjawiska kryzysów społeczno-politycznych, do których dochodziło w okresie PRL. Poprzez prezentację fragmentów filmów dokumentalnych, analizę zdjęć, artykułów prasowych, dokumentów wytworzonych przez Służbę Bezpieczeństwa czy relacji świadków, młodzież poznaje historię Polski minionego półwiecza. Ponadto w trakcie czterogodzinnego spotkania uczniowie wypełniają „Kartę pracy”, która pomaga usystematyzować zdobytą wiedzę.

 

Napisz komentarz