• +48 (91) 43 37 240

Wizyta w celi śmierci

24 Kwi

W dniu 06.04.2017 r. na zaproszenie Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie ppłk Ryszarda Chruściela, autorki reportażu wraz z opiekunem złożyły wizytę w szczecińskim inspektoracie. W trakcie rozmowy, która przebiegła w sympatycznej atmosferze, opowiedziały o swoim projekcie oraz wrażeniach, jakie wywarła na nich wizyta w Areszcie Śledczym w Szczecinie. Podkreśliły wielką pomoc, jaką uzyskały ze strony administracji jednostki, a w szczególności mjr Jacka Szumskiego, kierownika działu penitencjarnego oraz ppor. Grzegorza Terlikowskiego, wychowawcy w szczecińskiej jednostce.

Praca uczennic z Zespołu Szkół Nr 8 została doceniona i będzie przedstawiona podczas Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, która odbędzie się w czerwcu w Zamku Królewskim w Warszawie. Cały reportaż ukazał się w Kurierze Szczecińskim, a jego szkolna prezentacja miała miejsce 8 lutego br.

Podpułkownik Ryszard Chruściel, zaprosił gości do obejrzenia odrestaurowanej celi śmierci w budynku Pawilonu B aresztu, w której w latach 1945-1956 wykonywane były wyroki śmierci na żołnierzach podziemia antykomunistycznego. Zaproponował, aby historia pobytu w jednostce Żołnierzy Wyklętych stała się kanwą do kolejnego reportażu. Wizyta w celi wywarła na zwiedzających bardzo silne wrażenie.

Napisz komentarz